A tárgy célja a számítógéppel segített építészeti tervező (CAAD) rendszerek alapismereteinek elsajátíttatása olyan szintig, hogy egy adott CAAD rendszer használatával a hallgatók egy műszaki tervdokumentációt legyenek képesek a félév végére elkészíteni.
Ezen kívül a tárgy olyan elméleti kérdésekkel foglalkozik, amelyek kapcsolódnak a számítógéppel történő építészeti tervezéshez. Így például tárgyalja a szabadon formált görbéket,- felületeket, a CAAD rendszerek adatbázis kezelését, a rendering-eljárások alapismereteit ill. azok CAAD rendszereken belüli (vagy azokhoz kapcsolódó) alkalmazását, a fraktálokat és azok építészeti alkalmazását, valamint a CAAD rendszerek felhasználói szintű programozási lehetőségeit.
A tananyagok, feladatok és egyéb segédábrák a moodle-ban találhatók.
Tárgyfelelős, évfolyamfelelős:
Dr. Sipos András ·
Kovács Ádám
Kurzusvezetők:
Farkas Ádám ·
Fejér Tamás ·
Kovács Ádám ·
Lencsés Albert ·
Regős Krisztina ·
Suhajda Richárd ·
Kisfeladat beadása ❯ Nagyfeladat beadása ❯
A kisfeladat esetén beadandó egy pln tervfájl. A cél egy emeletes családi ház építése a tanszék által megadott telekre és alaptestekre egy négy fős család részére (házaspár és gyerekek). Tartalmi elvárás a megismert elemek használata (fal, padló, födém, lépcső, tető, ajtó, ablak, kóta, helyiségfelirat). Értékelési szempontok: a megismert elemek használata, a szakszerű modellezés, tervrajz minőség, pontosság (pl. fal összemetsződés, kerek méretek).
A nagyfeladat esetén beadandó egy pln tervfájl és annak pdf dokumentációja – ha a fájlméret lehetővé teszi, egyetlen zip formátumú fájlban. Tartalmi elvárás a megfelelő részlezettségű modell, M=1:100-as léptékű rajzok (minden alaprajz és homlokzat, két metszet), két renderelt látványterv (jpg, min. 800×600 pixel). Ha a beadandó fájl mérete meghaladná a limitet, a látványtervek külön fájlként is beadhatók.