A tantárgy alapcélja a CAD rendszerek elméleti és gyakorlati alapjainak megismertetése. A gyakorlatok a geometriai, építészettörténeti alapismeretekhez kapcsolódva mutatják be az építészeti gyakorlatban előforduló síkbeli szerkesztési, és térbeli modellezési megoldásokat, formákat, gyakoroltatva a háromdimenziós formák kétdimenziós vetületek alapján történő rekonstruálását, és bemutatva a tervdokumentáció készítésének megoldásait. A tantárgy emellett a mérnöki problémamegoldás és algoritmikus gondolkodás jegyében betekintést ad az informatikai eszközök hatékony alkalmazásába.
Hiányos számítógépes alapismeretek esetén ajánlott a Bevezetés az alkalmazott informatikába tantárgy felvétele.
A digitális igazolványkép
kiírás szerinti, véghatáridőre történő
beadása a tárgy teljesítésének feltétele.
Az anyag megértésében, a zárthelyire való készülésben szívesen segítenek demonstrátoraink Teamsben, vagy előre egyeztetve személyesen.
Tárgyfelelős, előadó:
Dr. Strommer László
Kurzusvezetők:
Dr. Fehér Eszter ·
Fejér Tamás ·
Kovács András ·
Kovács Ádám ·
Dr. Pék Johanna ·
Szabó Bernadett
Digitális arckép
1. szorgalmi
2. szorgalmi
3. szorgalmi
A feladat az 1. illetve 2. zárthelyi mintafeladataival hozzávetőleg azonos jellegű és nehézségű saját alaprajz illetve modell kitalálása, és reprodukálásához szükséges szintű dokumentálása. Beadás DWG formátumban (nem tömörítve), az adott zárthelyi napján reggel 08:00-ig.
Külön fájlként az 1. feladatnál beadandó egy 1:100-as léptékű kótázott papírtéri nézet PDF nyomata, a 2. feladatnál min. 3 papírtéri nézet egy lapra rendezett, megfelelően kótázott PDF nyomata.
A beadó felületen egyszerre csak egy fájl adható be, de minden feltöltött fájl eltárolódik – így javasolt az első fájl kiválasztani és beadni, majd visszalépni, és a másodikat is ugyanúgy kiválasztani és beadni.